Erdély beszámoló
Témanap: Nemzeti összetartozás napja 2024. június 04.
2024.június 4-én a Nemzeti Összetartozás Napján egész tanítási napot felölelő témanapot szerveztünk:
A 7. évfolyam tanulói diabemutatókat állítottak össze Trianonról/ Erdélyről, ezeket kisebb csoportokban prezentálták a többi osztályban a “Határtalanul” program keretében megvalósult Erdélyi kirándulásuk élménybeszámolójával egybekötve. A 8. osztályosok nemrég olvasták Reményik Sándor: Mi a magyar? című versét, házi dolgozatként ugyanezzel a címmel kellett fogalmazást írniuk. Minden osztály kidíszítette a kis „Székelykapuját”, melyek hamarosan az iskola kerítésén lévő kiállításunkon lesznek láthatók.
Romhány község az iskola tanulóival és nevelőivel közösen tartotta meg a helyi emlékünnepséget. Az esemény 10 óra 30 perckor az iskola előtti téren kezdődött a hatodik osztályosok műsorával, ezt követően az Önkormányzat és Intézményeinek vezetése helyezte el koszorúit a hősök emlékművénél. A koszorúzás alatt a romhányi Dalárda énekelt Hajdu Éva vezetésével. Az ünnepségre elhozták a Dalárda 1936-ban felszentelt zászlaját és a Trianoni Békediktátum 100 éves évfordulója alkalmából készült emlékzászlót.
11 órakor csatlakoztunk Szarka Tamás Kossuth-díjas előadóművész, zeneszerző kezdeményezéséhez, ahhoz az 534 Magyarországi és Kárpát-medencei iskolához, akik ezt a dalt ugyanebben az időpontban énekelték. Kézfogás 2024.
A nap zárásaként a Mogyorófánál tűzgyújtással emlékezünk, amelynek meggyújtására 20 óra 24 perckor kerül sor.
Magyarság Háza rendhagyó tanóra
A Határtalanul! pályázat kapcsán 2024.05.07-én, délelőtt a 7. osztályosok rendhagyó tanórán vettek részt. Nagy örömünkre szolgált, hogy nem kellett Budapestre utaznunk, az előadók a Magyarság Házából eljöttek hozzánk.
Kovács Viktor és Jásdi Balázs a 32. Testőrezredből fantasztikus hadtörténeti, katonai előadást tartott. Minden részletre kiterjedő – öltözék, fegyverek, fegyvernemek, taktikák, stb. –
érdekfeszítő, látványos tanórán vehettünk részt.
A tanulók figyelmesen hallgatták az információkat, érdeklődve nézték a kiállított eszközöket. Ügyesen válaszoltak, többen gondolkodnak az osztályból a katonai pályán, fel is írták az elérhetőségüket.
A tanulók számára mindenképpen hasznos, élménydús foglalkozás volt, különösen jólesett, hogy az előadók dicsérték őket a megtisztelő figyelemért, aktív hozzászólásokért.
Köszönjük a lehetőséget!
Indulás: 2024.04.23. 03:45
Határtalanul! Barangoló digitális tananyagtartalom:
2024. 02.12-03.03. között digitális kultúra és osztályfőnöki órán a hetedikes diákok az RRF-1.2.1-2021-2021-00001 projekt által kapott tanulói laptopokon regisztráltak az okosdoboz.hu felületen és a meghirdetett Utazd körbe a Kárpát-medencét! című online vetélkedő kapcsán megismerték a Határtalanul! Barangoló oldalait.
2024.04.19. a közösségi nevelés tanórán az osztályfőnök vezetésével megtartottuk az előkészítő foglalkozást. A tanulók bemutatták az előzetesen kapott feladatukat: diabemutatók erdélyi településekről, megbeszélték az államhatáron kívüli elhelyezkedés történelmi okait. A Határtalanul! Barangoló feladatai közül Erdélyt kiválasztva feladatokat oldottak meg az osztályban lévő okostáblánál.